SCIA CZYLI DOBRY PROGRAM DO KONSTRUKCJI
Na rynku znane są różne programy dla konstruktora. Są one dostosowane do specjalizacji użytkownika, rodzaju wykonywanych inwestycji, a także od zasobów jego kieszeni. Pewnym ewenementem na rynku jest SCIA, czyli program do projektowania konstrukcji, ale także narzędzie do obliczeń, wykonywania analizy i wielu innych czynności niezbędnych podczas realizacji różnorodnych projektów.
SCIA wyróżnia się na rynku, ponieważ nie wszystkie programy dla konstruktora są tak wszechstronne. Zazwyczaj skupiają się na określonej części etapu tworzenia. Co ważne, pomimo dużej uniwersalności wszystkie funkcje są bardzo zaawansowane i sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającym inżynierom.
Jest to możliwe, ponieważ program do projektowania konstrukcji podzielony jest na specjalistyczne moduły, które w połączeniu pozwalają na realizowanie obiektów praktycznie każdego rodzaju – budynki, mosty, obiekty przemysłowe, czy projekty specjalne, jak np. stadion. Sprawdza się zarówno w dużych, międzynarodowych zespołach, jak i w bardziej kameralnych biurach projektowych.
Do głównych cech SCIA należą modelowanie oparte o zasady BIM, zaawansowana analiza, łączenie wielu materiałów w jednym projekcie, tworzenie dokumentacji i szczegółowych raportów, interoperacyjność i współpraca. Osoby, które miały przyjemność pracować w innych programach, następnie „przesiąść się” na SCIA, odczuwały wyraźną różnicę.
Są różne programy dla konstruktora i zazwyczaj ich cena nie jest niska. Dlatego zawsze przed zakupem należy się dobrze zastanowić – również dlatego, że wszelkie kolejne zmiany softu w firmie wiążą się z kosztami – i to nie tylko w kontekście samego zakupu, ale także okresu wdrożenia i nauki.
Program dostępny jest w trzech wersjach: Concept, Proffesional i Expert. Różnią się one funkcjonalnością (ilością modułów) oraz oczywiście ceną. W zależności od potrzeb każdy może dopasować wersję dla siebie optymalną.
Jak przekonać się, czy to rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie? Najlepiej pobrać wersję demonstracyjną i samodzielnie testować każdą funkcjonalność. Warto w tym celu skorzystać z materiałów instruktażowych, udostępnianych przez producentów i dystrybutorów programu.